PL2303 USB-TTL PHASED OUT SINCE 2012 Prolific Driver Çözümü

PL2303HXA PHASED OUT SINCE 2012 PLEASE CONTACT YOU SUPPLIERProfilic PL2303 USB-TTL kullanırken sık karşılaşılan “PL2303HXA PHASED OUT SINCE 2012 PLEASE CONTACT YOU SUPPLIER” hatası nasıl çözülür ? Detaylı anlatıyoruz. Yazının sonuna geldiğinizde bu hatadan kurtulmuş olacaksınız 🙂

Not: Bu çözüm Windows 7, Windows 10 ve Windows XP’de geçerlidir.

Başlamadan önce PL2303 USB-TTL Datasheet linkini buraya bırakalım, belki lazım olur. Kullandığınız komponentlerin datasheetlerine göz atmanızda fayda var.

1-) Öncelikle buraya tıklayarak gerekli olan PL2303 USB-TTL driver dosyasını indiriyoruz. Görselde belirttiğimiz dosyadan kurulumu yapıyoruz. Klasik next-next kurulum.

PL2303 driver exe
PL2303 driver exe2-) Aygıt yöneticisi –> Bağlantı noktaları(COM ve LPT) –> PL2303HXA… –> Sürcü güncelle diyoruz ve çıkan ekranda sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara diyoruz.

"Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara"
“Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara”

3-) Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver diyoruz ve sonraki ekrandan eski pl2303 sürücümüzü seçiyoruz.

Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver
Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver

4-) Son olarak TTL dönüştürücümüzü bilgisayarımızın portundan çıkarıp tekrar takıyoruz. İşlem bu kadar, artık PL2303Hxa phased out since 2012 please contact you supplier hatasından kurtulduk. Bağlantı noktaları başlığı altında “Profilic USB-to – Serial Comm Port” yazıyor olmalı.

Profilic USB-TTL dönüştürücüyü com portumuza tanıttık
Profilic USB-TTL dönüştürücüyü com portumuza tanıttıkİçeriği beğendiyseniz lütfen bizi Youtube’da takip edin. En azından göz atabilirsiniz 🙂

Berke Miraç

Editor

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir