Binance Hesabı Nasıl Açılır ? Binance Kayıt ve Kullanımı

Dünyanın en yaygın ve çok sayıda kripto para birimi barından coin borsası Binance’e nasıl kayıt olunur ? Nasıl hesap açılır ? Binance ile kripto alım satımı nasıl yapılır ? Cevaplar yazımızda.

Binance piyasadaki birçok coini bulundurur ve komisyon oranı düşüktür. Basit arayüzü ile işlemlerinizi kolayca sağlayabilirsiniz. Türkçe dil desteği mevcuttur. En güvenilir kripto borsası olarak bilinir.

Binance Hesabı Nasıl Açılır ?

Buraya tıklayarak Binance’in sitesine ulaşın.

E-posta veya mobil seçenini seçin. İster e-posta ister telefon numaranızı girerek kayıt olun.
Butona tıkladıktan sonra robot onayını çubuğu kare içine çekerek geçin.
Daha sonra e-mail adresinize/telefon numaranıza kod gönderilecek. Bu kodu karşınıza çıkan ekrana girin.


Kodu girdikten sonra Binance hesabınız açılmış olacak. Daha sonra tek yapmanız gereken hesabınızın güvenliği için ekrana gelen iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirmek.

Binance Arayüzü ve Kullanımı

Sağ üst köşeye tıkladıktan sonra -> “güvenlik” başlığına girerek hesabınızın güvenlik adımlarını tamamlamanız gerekir. Bu kısımdan “kimlik doğrulama” kısmını tamamlamanız özellikle gereklidir.

Kimlik doğrulama aşamasına geçemden önce kimlik kartınız / güncel pasaportunuz / veya ehliyet belgenizin hem ön yüzü hem arka yüzünün fotoğrafını hazırda bekletmeniz kolaylık sağlayacaktır. Bu adımları telefondan veya kameralı bir bilgisayardan yapmak zorundasınız. Çünkü yüz tanıma/tarama işlemi gerçekleşecek.

Kimlik doğrulama adımında kimliğinizin ön ve arka yüzünü sisteme yükledikten sonra güvenliğin maksimum seviyede olmasını sağlamak içim ön kamera açılacak ve yüzünüzü tarayacak. Sistem sizden gözlerinizi kırpmanızı veya başınızı aşağı yukarı sallamanızı isteyebilir. Bu adımları da tamamladıktan sonra alım/satım işlemlerine hazırsınız.

Sol alttaki ayarlar(çark) kısmından dil tercihleriniz gibi temel ayarlamaları yapabilirsiniz.
Ayarlar – Sistem Ayarları – Alım Satım Tercihi – Yerleşimi Özelleştir kısmından “Fullscreen”‘i seçerseniz benim tarif edeceğim arayüze ulaşırsınız. Hepsi birbirine benziyor ama karışıklık olmaması için böyle yapmanız daha iyi.

En üst kısımdan aramak istediğiniz coini seçtikten sonra

Sağ kısımdan alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Limit kısmından : Coin çifti elirlediğiniz değere ulaştığında işlem gerçekleşecek şekilde emir verebilirsiniz.

Piyasa kısmından o anki piyasa fiyatından alım-satım gerçekleştirebilirsiniz.

Stop-Limit kısmı ise biraz karışık, bunun için Youtube’dan video izlemenizi tavsiye ederim. Okuyarak anlamanız zaman alabilir.

Alperen Kılıç

Yıldız Teknik Üniversitesinde part-time öğrencilik yapan Alperen okul dışında birçok şeyle ilgili. Biraz yazılım, biraz donanım, yarım su bardağı da tasarım biliyor. TechTeachTeam ile beraber GüvenlikTeknolojileri.net'te yazan Alperen, İstanbul Gençlik Platformu ve Türk Eğitim Vakfı gönüllüsü. Teknolojik aygıtınız (andoridi sevmem ama elimden geleni yaparım) bozulduğunda Alperen yanınızda, Apple'a laf söylerseniz karşınızdadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir